WordPress

Pre tvorbu webstránok používam svetovo najobľúbenejší, bezplatný a voľne šírený redakčný systém WordPress. Výhodou WordPressu je jeho jednoduché a intuitívne ovládanie. Svoju stránku si následne dokážete editovať aj vo vlastnej réžii až prekvapivo ľahko!

WordPress je webový softvér, pomocou ktorého môžete vytvoriť nádhernú webovú stránku alebo blog. Desiatky miliónov ľudí používajú tento redakčný systém (CMS) na jednoduchú tvorbu a správu obsahu na svojich stránkach.

WordPress je slobodný softvér a je distribuovaný bezplatne. K dispozícii sú tisíce modulov a tém na rozšírenie funkčnosti a úpravu vzhľadu. Jadro WordPress vyvíjajú stovky dobrovoľníkov a okolo WordPress existuje úžasná komunita ľudí, ktorí si navzájom radia a pomáhajú.

zdroj: wp.sk

Čo je WordPress po lopate

WordPress je redakčný systém – softvér alebo ak chcete program ktorý po prihlásení sa menom a heslom do administrátorského rozhrania vám pomáha editovať webové stránky bez znalosti programovania. Na webe publikujete články, fotografie alebo videá tak jednoducho ako na facebooku.

Čo je súčasťou WordPressu

  • statické stránky ktoré sú určené na základné informácie ako kto sme, čo sme, kontakt, cenník a pod.
  • články zobrazujúce sa chronologicky a radené do kategórií. Najnovšie články sú na vrchu a staršie postupne zapadajú prachom zabudnutia. Články slúžia na publikovanie aktualít.
  • témy – grafické šablóny na stvárnenie webu. Sú ich stovky, možno tisíce zdarma a inštalujú sa jedným klikom rovno z administrátora.
  • pluginy – pomocné nástroje – doplnky z rôznou funkcionalitou. Je to napr. fotogaléria, kontaktný formulár, správca tabuliek a pod.

Je naozaj všetko zadarmo?

Áno. Existujú samozrejme aj platené pluginy a témi a je len na vás a vašej peňaženke či si ich prikúpite. Mnohé platené majú základnú funkcionalitu zdarma priplácajú sa len PRO verzie. Samotný redakčný systém WordPress je celý zdarma.