O tom ako byť v Google na prvej stránke

Ako byť prvý vo vyhľadávaní v Google? Toto je veľmi zložitá téma. Rovno vám poviem že zadarmo prvý a ani druhý nebudete. Ale rozvediem to.

Príklad prvý

V každom mestečku alebo na väčšej dedine je chlap čo montuje sadrokartón. Trocha si už zarobil tak si dá spraviť web. Je rozumný a svoju prácu si aj priebežne fotí na mobil, má referencie a vie čo chce. Takú webstránku je radosť robiť. Lenže tých majstrov na sadrokartón je v okrese sto a polovica z nich má web. Logicky bude niekto prvý a niekto posledný. Vtedy nastúpia pivné reči mudrlantov. To tam musíš mať kľúčové slová! A podobne.

Verte že komunita tvoriaca redakčný systém WordPress ho tak naprogramovala aby bol už čo najlepšie optimalizovaný pre vyhľadávanie v Google. Verte aj že Google na nejaké tie umelo tvorené texty plné kľúčových slov dávno vyzrel. Verte že som vám pri tvorbe webu prísne prihliadal na všetky optimalizačné zásady. Možno sa vec podarí a vy sa bez nejakých problémov budete v obrovskej konkurencii zobrazovať na popredných miestach. Ak ale podnikáte v silne konkurenčnej sfére tak si nejaké to eurko pre postrčenie vášho webu smerom nahor v Gúgli pripravte.

Príklad druhý

Máte požičovňu lodí na Hrone a organizujete splav Hrona. Takých ako vy spočítate na prstoch jednej ruky. Logicky budú všetci na prvej stránke v Googli. A zadarmo!!!

Moje dlhoročné skúsenosti

Nikdy neviete čo a ako algoritmus Google vyhodnotí. Prax mi ukázala že ak sa text podarí a má žiadaný obsah návštevnosť prudko stúpne. V minulosti som skúšal rôzne finty ako na to a na nič som neprišiel. V minulosti znamená už začiatok tohoto milénia kedy datujem svoju prvú komerčnú stránku. Google bol vtedy v plienkach a na WordPress sme si ešte pár rokov museli počkať. Ak vám zazvoní telefón a na druhom konci vám príjemný ženský hlas sľúbi že výmenou za obeživo vás dostane v Google na prvú priečku tak verte že tá ženská klame. Hneď ako položíte telefón zavolá vašej konkurencii a sľúbi jej to isté.

Tak ako to teda je?

Poctivý web podložený poctivou prácou a trpezlivosť. To je recept na úspech. Za kopu peňazí budete prvý vo vyhľadávaní ale keď vaša práca propagovaná webstránkou bude mizerná ten Gúgel na to nejako príde a bez dukátov vás nezobrazí. Naopak platí že poctivá práca ruže prináša. A vtedy keď rozumne zainvestujete do reklamy (v Google alebo na Facebooku) sa efekt isto dostaví.