Google kontakty

Kontakty sú v pracovnom ale i v osobnom živote veľmi dôležitá vec. Ich strata každému spôsobí množstvo problémov preto je až neuveriteľné prečo len malé percento užívateľov siahne po riešeniach ako Google kontakty. O čo ide?

Vo svojom telefóne s Androidom si nastavte v záložke “Kontakty” aby sa vám zobrazovali a ukladali kontakty Google. Toto nastavenie nájdete v mobile takto: Kontakty ⇒ Nastavenia ⇒ Kontakty na zobrazenie ⇒ Google. Musíte byť samozrejme v mobile prihlásený svojim Google účtom a musíte mať nastavenú synchronizáciu kontaktov. To nájdete v nastaveniach ⇒ Kontá ⇒ Google.

Ku každému kontaktu je možné priradiť kopu ďalších informácii, nie len telefónne číslo. Veľmi dôležité je ku kontaktu priradiť email. Ten bude potrebný najmä u osôb s ktorými plánujete zdielať súbory, teda kolegovia, rodina a priatelia.

V PC sa dajú kontakty spravovať veľmi jednoducho v službe Gmail. Kto Gmail používa určite sa so správou kontaktov už stretol. No a práve tieto kontakty z Gmailu sa vám po hore uvedených nastaveniach v telefóne zobrazia. V prípade straty alebo znehodnotenia telefónu sa v novom mobile len jednoducho prihlásite do vašeho Google účtu, nastavíte v kontaktoch zobrazovanie Google kontaktov a v krátkom čase sa vám tieto kontakty synchronizujú.


Túto službu vám profesionálne nainštalujem do praxe a nastavím. Poskytujem k nej poradenstvo a servis. Cena: 15,- €/hod.