Google fotky

Dôležitou súčasťou webovej prezentácie sú fotky. Ich nedostatok a ich nízka kvalita je najčastejším problémom pri tvorbe webstránok. Pritom každý má pri sebe mobilný telefón s fotoaparátom. Fotografujte teda svoju prácu, prevádzku alebo činnosť čo najviac. Vznikne tak mnoho fotografií s ktorých sa určite bude nejaká dať použiť na vašu webstránku alebo Facebookový profil. Na správu, úpravu a automatickú zálohu vám v mobile poslúži aplikácia Google foto.

V nastaveniach aplikácie ako hneď prvé nájdete “Zálohovanie a synchronizácia”. Tam si nastavte aby sa vám fotografie nafotené mobilom automaticky nahrali na váš Google disk po pripojení na wifi. Nastavte si vysokú kvalitu nahrávania a nie originálnu veľkosť. V praxi to znamená že ak si v práci alebo i v súkromnom živote priebeh dňa zaznamenávate mobilovým foťákom tak po pripojení sa k nejakej wifi sa vám automaticky fotky nahrajú do Google foto na disku. Tie sa potom po prihlásení do https://photos.google.com/ v PC  dajú pohodlne prezerať a upravovať v jednoduchom editore.

Vysoká kvalita zálohovaných a synchronizovaných fotografií je postačujúca pre publikovanie na webe. Vo vysokej kvalite je nahrávanie na Disk Google priestorovo neobmedzené a ZADARMO. O svoje fotografie už nikdy neprídete. V novom zariadení (pri strate alebo poškodení starého) sa len prihlásite do Google účtu a fotky sa vám cez internet obnovia.

Aplikácia Google fotky je skoro na 100% vo všetkých androiďáckych mobiloch fabricky nainštalovaná.