Google disk

Vo svojom PC máte hard-disk, v mobile internú pamäť a vo foťáku SD kartu. Všetko sú to nejaké pamäťové médiá alebo úložiská informácií. No a presne takéto pamäťové médium či úložisko je “Google disk”. Je to vymedzený priestor na vzdialenom počítači na ktorý sa pripájate pomocou internetu a prihlasovacích údajov (Google účet).

K vašemu základnému účtu Google dostanete zdarma 15 GB priestoru na Google disku. Tam sa vám ukladajú všetky vaše dáta zo všetkých používaných Google aplikácií. Gmail, mapy, kontakty, dokumenty, kalendár… Výnimkou sú Google fotky ale len v prípade že máte nastavenú synchronizáciu fotiek v tzv. vysokej kvalite (viac v Google foto). Druhou výnimkou je YouTube s tiež neobmedzeným priestorom pre ukladanie videa. Základných 15 GB zadarmo je možné rozšíriť výmenou za poplatok ale bežný užívateľ si s 15 GB vystačí.

Na svoj “Disk” sa dostanete jednoducho tak že v prehliadači zadáte adresu https://drive.google.com/drive/my-drive. V jeho virtuálnom rozhraní sa pohybuje presne ako v bežnom okne v PC. Pravým tlačítkom myši sa vám rozbalí ponuka a súbory nahrávate jednoduchým potiahnutím do okna. Svoje dokumenty si organizujete do vami zadefinovaných priečinkov. Celý disk je synchronizovaný aj s vašim mobilným telefónom takže informácie z disku sú vám okamžite k dispozícii všade tam kde je internet. Je možné do svojho PC nainštalovať program “Záloha a synchronizácia” ktorý vám automaticky synchronizuje vybrané priečinky vo vašom PC s Google diskom.


Túto službu vám profesionálne nainštalujem do praxe a nastavím. Poskytujem k nej poradenstvo a servis. Cena: 15,- €/hod.