Aký si zvoliť email

Všeobecne je uznávané pravidlo v profesnom svete vlastniť vlastný email. To znamená že za zavináčom je vaša doména. Ak máte web s doménou www.manaweb.sk tak email by mal byť vo forme volačo@manaweb.sk. Tejto teórie som sa poctivo roky držal. Keďže mám viacero profesných aktivít časom som mal niekoľko emailových adries a s tým spojený guláš. Tento stav ma prinútil zamyslieť sa nad problémom.

Aký si teda zvoliť email?

  • ak ste zodpovedný a poriadkumilovný človek je určite správne mať vlastný a pre každú aktivitu iný email. Nie len že to budí dojem serióznosti ale vnáša to do elektronickej komunikácie aj poriadok. Ak ste čo i len maličká firma a zamestnanci komunikujú emailom a ako majiteľ chcete mať kontrolu potrebujete vlastný email.
  • ak patríte do skupiny tých čo elektronickú poštu používajú len sporadicky, ak zamestnávate len manželku a svokru, ak nepotrebujete emailovať, ak ste v týchto veciach nesystémový alebo ak vám roky dobre slúži nejaká gmailová adresa tak to neriešte. Vašim zákazníkom je to jedno.

Aký je rozdiel v praxi?

Vlastný email je súčasťou webhostingu (v našom prípade zabezpečuje firma Websupport). Všetky nastavenia a vychytávky sa vykonávajú cez ich admina. Už v základných balíkoch webhostingu je predplatených niekoľko emailových adries v tvare čokoľvek@vašadoména.sk Bežné funkcie sú presmerovanie, skryté kópie a podobné nástroje umožňujúce kontrolu nad celou firemnou poštou a nad zamestnancami. Ak sa aj s niektorým zamestnancov rozlúčite ktorý používal napr. email predaj@vašadoména.sk pokračuje v konverzácií so zákazníkom nový pracovník.

Vlastný email poskytuje oveľa viac možností a riešení firemnej elektronickej komunikácie!

Ak ste však živnostník alebo firma typu manžel, manželka, švagor a viac ako email používate vŕtačku tak sa vôbec týmto problémom nezaťažujte. Váš zákazník bude potrebovať vyvŕtať dieru tak ho viac bude zaujímať akú máte vŕtačku a nie email.


Poradím vám v problematike firemnej elektronickej pošty, zriadim emailové adresy, nainštalujem do počítačov a do mobilov, poskytnem servis. Cena: 15,- €/hod